Сімейство орхідейних. Ці декоративно-квітучі рослини виділені в особливу групу. Орхідеї - багаторічні трав'янисті рослини, родом із тропічних країн з жарким і помірним кліматом. Орхідеї цінуються не лише за своєрідність і красу квіток найрізноманітніших відтінків і кольорів, але й за те, що цвітіння багатьох з них доводиться в основному на зимові місяці. Безперечною перевагою проти всіх інших квітучих рослин є тривалість цвітіння - квіти орхідей тримаються близько 1 місяця, у деяких видів близько 2-3 місяців на рослині й біля місяця, якщо їх зрізати.

Квітки орхідей одиночні, у кистевидних, метільчатих і колосовидних суцвіттях. Квітки мають яскраву оцвітину із двох тричленних кіл. Задній пелюсток внутрішнього кола називається
губою й відрізняється від інших формою й кольором. Три тичинки у квітці кріпляться до стовпчика, розвинені з них тільки одна або дві. Плід - коробочка. Насіння дуже дрібне, пилоподібне.
Чому вважається, що орхідеї дуже вимогливі у вирощуванні рослини? У першу чергу тому, що їм потрібна досить висока вологість повітря. Орхідеї не переносять сухе й запилене повітря. Навіть 2-3 кратне обприскування лише тимчасово підвищує вологість. Найкраще вирощувати орхідеї в кімнатних тепличках.
Всі види орхідей, не дивлячись на загальні вимоги по догляду, можуть відрізнятися легкістю вирощування. Є дуже примхливі орхідеї, проте існує багато видів, які досить легко можна тримати удома й змусити цвісти. Крім того, для орхідей дуже важливе дотримання періоду спокою.
Температура й освілення. Вважається, що вікна, розташовані на південь - найкраще місце для орхідей. Однак це не зовсім так. Орхідеям потрібно багато яскравого розсіяного світла, тому буде потрібне притінення в спекотні години на південному вікні. Добре підійде для вирощування орхідей і східне вікно, а на західному вікні, якщо воно не затінене деревами, так само може знадобитися притінення, як і на південному. Чим більше світла й свіжого повітря, тим краще будуть рости і розвиватися орхідеї. Щоб орхідеї благополучно росли й цвіли, необхідно забезпечити їм тривалість світлового дня близько 12-15 годин. Тому взимку знадобиться додаткове штучне освітлення. Приміщення з орхідеями повинно регулярно провітрюватися, але ніяких протягів і різких перепадів температури! Перед вибором певного виду орхідей, потрібно враховувати температуру, що йому буде потрібна. Існують орхідеї для прохолодних приміщень (наприклад, дендробіуми, пафіопедилюми, целогінії), для помірних (наприклад, лелії) і для теплих (наприклад, фаленопсіси, ванди, деякі дендробіуми й каттлеї). Зрозуміло, що орхідеї, що вимагають прохолодного утримання, будуть погано себе почувати, якщо їх вирощувати в занадто теплій кімнаті. Варто передбачити, що під час цвітіння й пересаджування температура в приміщенні повинна бути трохи вищою, ніж звичайно, однак у занадто теплому приміщенні квітки не протримаються довго.
Вологість повітря. Орхідеї вимагають дуже високої вологості повітря, при цьому в приміщеннях із центральним опаленням узимку або спекою влітку, навіть 2-3-кратне обприскування не допоможе. Хоча періодично орхідеї потрібно обприскувати з гігієнічних міркувань. Орхідеї не обприскують якщо вони перебувають на сонці, а під час цвітіння обприскують так, щоб вода не попадала на квітки. Найкраще обприскувати орхідеї зранку або після обіду, на ніч можна обприскувати в тому випадку, якщо горщики з орхідеями стоять не на балконі або веранді, тобто якщо не очікується нічного зниження температури. Висока вологість повітря, напевно, основна й дуже важлива умова утримання орхідей.
Вологість повітря підвищують утриманням орхідей у кімнатних тепличках, оранжереях, вирощуючи їх в акваріумі або біля акваріуму або тераріуму з водою. Можна розмістити горшки з орхідеями на піддон з камінчиками й водою.
Поливання. Під час росту й цвітіння орхідеї поливають досить рясно й регулярно. Полив повинен бути рівномірним. Нестача вологи призведе до того, що рослина хоча й буде рости, але паростки утворяться слабкими й недостатньо розвиненими, що виявиться непоправним. Поливають орхідеї в період росту так, щоб ґрунт був увесь час злегка вологим. Можна поливати орхідеї й з піддону. Наскільки рясно чи помірно поливати, залежить від виду оорхідеї й стадії розвитку.
Вода для поливання орхідей повиння бути м'яка, без усяких хімічних домішок. Воду для поливання або відстоюють, або додають у неї шматочки торфу, для зменшення твердості (з розрахунку 10г на цебро води). Торф кладуть у суконний мішечок й опускають на добу в цебро. Одну порцію торфу можна використати не більше 2-3х разів, потім його змінюють на свіжий. Найпоширеніший спосіб - полив кип'яченою водою. Ще краще використати воду, відфільтровану через побутовий фільтр.
Комментариев нет:
Отправить комментарий